„RetroKomp2014 – Kosmiczne technologie, kosmiczne dźwięki: Elwro-Sonda-Komendarek czyli technologia-nauka-sztuka”

IMG_0341

Scena Muzyczna G.A.K. oraz kolekcjonerzy i użytkownicy komputerów domowych oraz retro-konsol powstałych w końcowych dekadach ubiegłego wieku, z radością zapraszają na 3-cią już edycję gdańskiego zlotu miłośników retro-elektroniki: „RetroKomp 2014!”. O ile pierwsza impreza z cyklu (2012) pokazywała kolekcjonerską odsłonę tego hobby a zeszłoroczna developerską (nowe gry i programy użytkowe) oraz demoscenową (część Load Error), to tym razem położymy nacisk na „polskie akcenty”.

Główne punkty tegorocznego programu:

  • przypomnienie i prezentacje wytworów „polskiej myśli technicznej” w postaci między innymi komputerów firmy Elwro (np. 800 Junior, będący kiedyś komputerem dedykowanym do szkolnych pracowni czy unikatowy Elwro 804 PC), Bosman 8, Meritum, Mazovia czy UniPolbrit

IMG_0343

  • wspominkowa prezentacja o programie telewizyjnym SONDA – w 25tą rocznicę tragicznego zakończenia emisji

 

  • przypomnienie pierwszego polskiego magazynu komputerowego „BAJTEK” (wydawany w latach 1985-1996) i podobnych

DSC_1260

  • legendarna grupa QUARTET ze Szczecina opowie o magazynie KEBAB i początkach demo-sceny C64/Amiga w Polsce

quartet_(bye_commy_demo)_05_trans(16mln)

Kebab

  • kolejna edycja zmagań „Łamaczy Joysticków”
  • wykłady i pokazy – dowiemy się co nowego w prezentowanym u nas rok temu programie DigiBooster 3.1 oraz grze CastleHack

Z ogromną radością informujemy też, że tegoroczną edycję uświetni koncert gwiazdy polskiej muzyki elektronicznej – wystąpi:

Władysław „Gudonis” Komendarek!

WK03_06

W trakcie imprezy (g. 15:00) zostanie zaprezentowany 20 minutowy film dokumentalny pt. „Władysław Komendarek – W Kosmosie zawsze jest dobrze” a po nim nastąpi spotkanie z Artystą, z możliwością zadawania pytań przez publiczność (czyli tzw. „sesja Questions and Answers”).

WK04_10

Po oficjalnej części imprezy rozpocznie się „Noc z Demosceną”, na której zostaną zaprezentowane zarówno legendarne jak i współczesne osiągnięcia światowej demo-sceny, w tym najnowsze dema na dość egzotyczne platformy, takie jak Commodore C16/C116/C+4, itp. Pomiędzy demami można będzie posłuchać muzyki mixowanej przez „ARRGH!BYTE” przy użyciu 2ch komputerów Amiga 600.

Oczywiście będą z nami zaprzyjaźnione: Muzeum Komputerowe z Technikum Łączności w Gdańsku oraz Muzeum z Koszalina.

IMG_0349     IMG_0352

Zachęcamy posiadaczy retro komputerów do przyłączenia się do imprezy z własnym (najlepiej w miarę unikalnym) sprzętem! Zachęcamy do odwiedzenia naszego forum dyskusyjnego i konsultacje w sprawie wystawienia eksponatów z innymi kolekcjonerami (chodzi nam o uniknięcie nadmiaru najpopularniejszych modeli).

Jeśli chcesz powspominać stare maszyny w gronie podobnie zakręconych ludzi, pochwalić się własnymi eksponatami, zasięgnąć porady zaawansowanych użytkowników, zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami demo-sceny – zapraszamy na RetroKomp 2014!

Do zobaczenia!

 

Organizatorzy RETROKOMP

 Bilety do nabycia w dniu imprezy w Scenie Muzycznej GAK oraz za pośrednictwem serwisu bilety24.pl

Komentowanie zamknięte.